Specjalne miejsca postojowe rodzinne to wielkie udogodnienie dla kobiet w ciąży oraz rodzin z dziećmi. Dzięki nim podróżowanie w stanie błogosławionym lub z pociechami staje się o niebo łatwiejsze! Zapewnia bowiem o wiele więcej przestrzeni do manewrów, takich jak bezpieczne wyjście z auta, bezproblemowe wyjęcie dziecka z fotelika czy wypakowanie wózka z bagażnika.

Miejsca postojowe rodzinne – gdzie się sprawdzają?

Standardowe miejsca parkingowe są wąskie, a odległości między ustawionymi w szeregu samochodami bardzo małe, co może sprawiać wiele kłopotów przy wychodzeniu z auta, szczególnie kobietom w ciąży i małym dzieciom. Na szczęście specjalne miejsca postojowe coraz częściej pojawiają się w przestrzeni miejskiej, np. przy centrach handlowych. Dzięki nim ciężarne i rodzice chętniej odwiedzają tego rodzaju miejsca bez obaw, że oni lub ich dzieci będą mieli trudności z bezpiecznym wydostaniem się z pojazdu. Łatwiejsze jest też dla nich dotarcie do obiektu, ponieważ miejsca te są zazwyczaj położone blisko wejścia.

Miejsca postojowe rodzinne – jak powinny wyglądać?

Malowanie miejsc postojowych dla rodzin i kobiet w ciąży nie jest uregulowane prawnie, w związku z czym można sobie pozwolić na pewną dowolność, jeśli chodzi o zastosowaną kolorystykę czy piktogramy. Wśród szablonów, na które nasi klienci decydowali się najczęściej znajdują się prostokątne bloki w czerwonym, niebieskim lub zielonym kolorze z piktogramem przedstawiającym czteroosobową rodzinę, kobietę w ciąży, kobietę/mężczyznę z małym dzieckiem lub kobietę z wózkiem. Niezależnie od szablonu, znaki wykonujemy z wykorzystaniem najnowszych technologii i sprawdzonych, trwałych farb.