Charakterystyczny znak poziomy w kolorze zielonym z piktogramem w postaci pojazdu i kabla sygnalizuje, że na danym miejscu zatrzymać mogą się tylko pojazdy ekologiczne. W Polsce jest ich coraz więcej, a ich liczba wzrasta wraz ze świadomością ekologiczną społeczeństwa.

Malowanie kopert dla pojazdów elektrycznych – jaki ma sens?

Coraz większa liczba zarządców parkingów przy galeriach handlowych czy innych punktach handlowo-usługowych decyduje się na umieszczenie tego rodzaju miejsc postojowych w swoim sąsiedztwie. Powód jest prosty: zależy im na tym, by przyciągnąć do siebie większą rzeszę klientów. Bez wątpienia jest to zachęta dla kierowców pojazdów ekologicznych, ale również skuteczny sposób na ocieplenie wizerunku swojego przedsiębiorstwa. Nie da się również ukryć, że to inwestycja w przyszłość. Wraz ze zwiększającą się liczbą pojazdów ekologicznych, zapotrzebowanie na dedykowane im miejsca parkingi będzie rosła – warto już teraz zadbać o ich obecność na parkingach.

Miejsca postojowe dla pojazdów ekologicznych – jak powinny wyglądać?

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami, miejsca parkingowe dla pojazdów ekologicznych powinny być oznaczone za pomocą:
  • znaku D-18 wraz ze znajdującym się pod nim symbolem EE sygnalizującym, że miejsce jest przeznaczone dla samochodów elektrycznych,
  •  znaku P-20 ze znajdującym się wewnątrz symbolem EE o wysokości 320mm.
Przepisy nie definiują koloru kopert dla pojazdów ekologicznych, jednak najczęściej są one przez nas wykonywane w odcieniu zielonym. Rzadziej – szarym, czerwonym i niebieskim.